Čištění koberců

Pravidelným strojním (hloubkovým) čištěním lze dosáhnout nejen čistého a hygienického prostředí v místnosti, ale rovněž prodloužit trvanlivost koberce a čalounění.

Jemné prachové částice představují velký problém především pro alergiky. Vdechnuté částice jsou přímým dráždidlem a navíc na sebe nabalují i další alergeny, zejména exkrementy roztočů, plísní a bakterií. Roztoči a jejich alergeny jsou nejčastějším důvodem vzniku alergií jako je astma, senná rýma a jedinou cestou jak tomu zamezit je čistit koberce alespoň 1x ročně.

Extrakční čištění koberců, čalounění a sedaček svěřte profesionální firmě. Naše firma má několikaleté zkušenosti s čištěním koberců a disponuje nejvýkonnějšími profesionálními extraktory na trhu určené k čištění malých, středních a velkých ploch.

K čištění koberců a čalounění využíváme tzv. extrakční metodu. Tento způsob strojního tepování je nejosvědčenější způsob čištění mokrou cestou. Spočívá v tlakovém vstřikování čistícího prostředku do tkaniny a jeho následném odsávání do sběrné nádoby. V průběhu tohoto procesu dochází k proprání i regeneraci vláken tkaniny. Koberec i čalouněný nábytek zůstavá vlhký několik hodin. Doba je závislá na materiálu a klimatických podmínkách v místnosti. Extrakční metoda je vhodná k efektivnímu čištění většiny materiálů koberců i čalounění.

Koberec před Na obrázku vidíte koberec, který není pravidelně vysávaný a čištěný minimálně 1x ročně. Při pohledu ze shora se zdá, že veškerá špína a prach je pryč, ale podívejte se kolik nečistot stále zůstává vespod, u spodní části kobercových vláken a postupně tyto vlákna ničí. Není divu, že koberec se pak jeví jako opotřebený.
Koberec po Tento obrázek již zachycuje koberec po čištění. Veškerá špína je pryč, koberec je zase jako nový, vlákno je čisté, elastické a plné síly po celé své délce až k ose koberce. Jde o ten samý koberec.